Czy stracisz, gdy mało zapłacisz
Lokale o 10 – 20 procent tańsze od podobnych, jeśli nie mają ukrytych wad, to już okazja
Według Waldemara Oleksiaka z firmy Emmerson o okazji decyduje przede wszystkim cena mieszkania. – Jeśli lokal jest w dobrej lokalizacji, to stawka niższa już o 10 proc. od średniej w danej okolicy może być uznana za okazyjną – ocenia Oleksiak.
Do remontu, z lokatorem
Pośrednik Paweł Zeliaś z firmy Salondomow.pl twierdzi, że o okazji możemy mówić wtedy, gdy cena ofertowa nieruchomości odbiega od transakcyjnych stawek za podobne lokale o ok. 10 – 15 proc.
Bolesław Drapella, prezes morizon.pl, przyjmuje z kolei, że okazją na warszawskim rynku wtórnym są mieszkania, których cena jest niższa od średniej o ok. jedną piątą. – Największe cenowe okazje znajdziemy w Wesołej (25 proc. taniej), a także w Rembertowie, Ursusie, Wawrze i we Włochach (24 proc. taniej) – podaje Bolesław Drapella. – Dla porównania: w Śródmieściu ceny mieszkaniowych okazji są niższe od średniej jedynie o 11 proc. – dodaje.
Według Waldemara Oleksiaka okazją będzie na pewno np. 38-metrowe, dwupokojowe mieszkanie w Śródmieściu, którego mkw. kosztuje 7 –...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta