Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

26 listopada 1993 | Świat | PK

DZIEŃNAŚWIECIE

Informacje

Prokurator Stefan Śnieżko w Moskwie

Zastępca prokuratora generalnego RP Stefan Śnieżko uczestniczył w Moskwie w kolejnej, siódmej, rundzie rozmów w sprawie zbrodni katyńskiej. Według członka komisji śledczej rosyjskiej Prokuratury Wojskowej płk. Nikołaja Anisimowa nie wiadomo, czy śledztwo zakończy się -- jak planowano -- w bieżącym roku.

NATO krytykuje Ukrainę

Pakt północnoatlantycki skrytykował Ukrainę za decyzję o pozostawieniu części byłej radzieckiej broni jądrowej. -- W dalszym ciągu mamy nadzieję, że Ukraina będzie honorować zobowiązania podjęte przez jej rząd. Nie sądzimy, by stawianie warunków ratyfikacji START-I lub dalsze odkładanie przystąpienia do Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej poprawiały bezpieczeństwo Ukrainy lub pomogło w uzyskaniu pomocy gospodarczej -- powiedział rzecznik NATO.

Białoruś: spory o wywiad

Szef białoruskiego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) Eduard Szerkowski oraz minister spraw wewnętrznych Władimir Jegorow w listach skierowanych do premiera i przewodniczącego parlamentu ostro skrytykowali tzw. Sekretariat Stanu oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament