Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chiny

26 listopada 1993 | Ekonomia | KD

Chiny

Dla tych, którzy oczekiwali radykalnych reform według polskiej recepty na "terapię wstrząsową" wyniki zakończonego III Plenum KC Komunistycznej Partii Chin są rozczarowaniem. Tekst podjętej przez plenum "decyzji w sprawie niektórych problemów dotyczących stworzenia struktury socjalistycznej gospodarki rynkowej" dowodzi bowiem, że chińscy przywódcy nie zamierzają wycofać się z procesu gospodarczej liberalizacji, ale z równą determinacją dążyć będą jednocześnie do unikania zbyt gwałtownych posunięć.

25-stronicowy tekst "decyzji" zapowiada reformy w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwami państwowymi, podatków, finansów, bankowości i opieki społecznej, ale nie ma w nim ani szczegółów tych reform, ani kalendarza. Stwierdzeniem, iż "podstawy nowego systemu gospodarczego stworzone zostaną do końca bieżącego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament