Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W pogoni za Węgrami

26 listopada 1993 | Ekonomia | DW

Inwestycje zagraniczne w Polsce

W pogoni za Węgrami

Firmy zagraniczne zainwestowały w Polsce do 15 listopada 1993 roku 2614 mln USD. Jednocześnie zobowiązały się do zainwestowania dalszych 4437 mln USD -- poinformowała nas Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych. Jak wynika więc z tych informacji, w wysokości inwestycji zagranicznych znajdujemy się coraz bliżej Węgier, które w inwestycjach zrealizowanych pozyskały już 3 mld USD.

Nasze inwestycje zrealizowane są w yższe o 188 mln USD niż dwa miesiące temu. Natomiast zobowiązania inwestycyjne wyższe o 340 mln USD. Niektórzy potencjalni inwestorzy zniknęli z listy -- tak było w przypadku Mana i Goplany -- jego zobowiązania inwestycyjne wynosiły 37, 5 mln USD. Na to miejsce nie została jeszcze przez autorów listy wprowadzona Nestlé, jako że w dalszym ciągu toczą się negocjacje, m. in z wojewodą poznańskim.

PAIZ publikując swe dane zastrzega się jednak, że nie są one ani pewne, ani ostateczne, jako że przez cały czas następuje weryfikacja zadeklarowanych i zainwestowanych sum. Ciągle także trwają negocjacje dotyczące w ysokości zaangażowanego kapitału....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament