Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

"Pakt" w pierwszym czytaniu

26 listopada 1993 | Gazeta | EO JP

"Pakt" w pierwszym czytaniu

Recepta na prywatyzację

Debata nad czterema projektami ustaw wchodzących w skład "Paktu o przedsiębiorstwie" wypełniła czwartkowe przedpołudnie w Sejmie. Pod obrady trafiły: projekt ustawy o podziale zysków w niektórych spółkach Skarbu Państwa, projekt nowelizacji ustawy o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych oraz projekt nowelizacji kodeksu pracy. Czwarty z projektów, o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, nie został wniesiony, tak jak pozostałe, przez rząd, lecz przez grupę posłów z Unii Demokratycznej. Warto przypomnieć, że pierwsze czytanie dwóch pozostałych ustaw paktowych odbyło się już na poprzednim posiedzeniu Sejmu.

Zanim jednak posłowie rozpoczęli zastanawiać się, jak postąpić z "Paktem", Sejm przegłosował sprawy, które były przedmiotem dyskusji w środę. Przy 269 głosach za i 50 wstrzymujących uchwalono ustawę o podatku importowym od towarów sprowadzanych lub nadsyłanych z zagranicy.

Sejm nie miał też wątpliwości przy uznawaniu za zasadne orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów znowelizowanego w 1992 roku prawa budżetowego i prawa celnego. Nałożyło ono opłaty celne na osoby powracające po dłuższym pobycie za granicą w ten...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament