Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Interesy Rosji ponad wszy

26 listopada 1993 | Gazeta | SP

Szef wywiadu Jewgienij Primakow o planach rozszerzenia składu NATO

Interesy Rosji ponad wszy

Dokończenie 1

Jednym z argumentów przeciwko przyjęciu do NATO państw Grupy Wyszehradzkiej jest np. twierdzenie, że w ich ślady mogą pójść krajebałtyckie. Jak podkreślono, Rosja mogłaby to potraktować jako bezpośrednie wyzwanie, ponieważ byłoby to sprzeczne z jej geopolitycznymi interesami, nie dopuszczającymi jakiejkolwiek obecności w tym regionie państw "trzecich".

W ystępując na konferencji, Jewgienij Primakow powiedział wprost: "Jesteśmy dalecy od twierdzenia, iż roszerzenie w pływów NATO na w schodzie będzie równoznaczne z tworzeniem nowego przyczółka umożliwiającego uderzenie na Rosję. Jednakże nie może być dla nas obojętne, gdyby tak potężna machina w ojenna, jaką jest NATO, stanęła na naszych granicach. Jeżeli do tego dojdzie, to Rosja będzie zmuszona podjąć odpowiednie kroki militarne -- w tym m. in....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament