Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

26 listopada 1993 | Nauka i Technika | TB KK

WYDARZENIA -- PROJEKTY -- PRODUKTY

Informacje

W połowie grudnia rozpocznie się montaż samochodów ciężarowych Volvo w zakładach Jelcza koło Wrocławia. Przewidywana jest produkcja 500 pojazdów rocznie -- modeli FL 6, FS 7 i nowego Volvo FH 12. W tej sprawie Volvo Truck Poland i jelczańskie Zakłady Samochodowe podpisały porozumienie. Jak podkreśla Jan Stromberg, dyrektor generalny montażu Volvo Truck Poland, przedsięwzięcie to daje możliwość wprowadzenia systemu produkcyjnego szwedzkiej firmy w Polsce, a doświadczenia z tych działań będą miały ogromne znaczenie dla Volvo i Jelcza w przyszłości. Prowadzone negocjacje zmierzające do utworzenia przedsiębiorstwa joint venture są bardzo zaawansowane.

Węgierska filia znanego niemieckiego producenta samochodów -- Audi, jeszcze w tym roku rozpocznie składanie nowoczesnych silników w Gyoer. Odkupiła ona miejscową fabrykę Raba w połowie tylko wykończoną. Za pięć lat ma ona pracować pełną parą. O becnie montowane są tutaj urządzenia w ytwarzające cylindry. W przyszłym roku fabryka będzie montować dziennie 500 silników. Części nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament