Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przetasowania wśród największych

26 listopada 1993 | Ekonomia | PJ

Miesięczny ranking banków GB

Przetasowania wśród największych

W najnowszym numerze "Gazety Bankowej" (nr 38) opublikowano zestawienie danych o pasywach i aktywach polskich banków według stanu na koniec czerwca br. Spośród 51 banków, które nadesłały informacje, tak jak przed trzema miesiącami prezentujemy niektóre dane z 25 największych. Ich łączny kapitał własny wynosi 44, 9 bln zł, tj. 95, 5 proc. kapitałów wszystkich 51 banków (49, 0 bln zł) .

W porównaniu z sytuacją z końca ubiegłego kwartału skład grupy 25 największych banków nie zmienił się. Ponieważ Bank Pocztowy, który uprzednio zajmował 21 pozycję, nie przysłał swoich danych, do grupy największych banków dołączył Bank Rozwoju Rolnictwa. Pomijając banki zagraniczne, które tradycyjnie nie chwalą się swoimi danymi, do grupy 25 banków powinien wejść Bank Turystyki. Jednak od czasu zmiany w łaścicieli przestał przysyłać swoje dane. Powinien on...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament