Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

26 listopada 1993 | Ekonomia | KK

Informacje

273. sesja giełdy

"Wiszące" Kable p raz drugi

Rynek akcji

W czwartek drugi raz z rzędu nie handlowano akcjami Kabli. To oznacza, że w poniedziałek -- przy tak dużej przewadze popytu -- może być zniesione 10-proc. ograniczenie zmiany ceny albo możliwa będzie większa od 80 proc. redukcja kupna. W sumie wzrosły ceny szesnastu spółek, trzech nie zmieniły się i trzech spadły. Exbud notowany był z 54-proc. redukcją kupna. W IG zyskał na wartości 2, 6 proc. , a więc mniej niż na poprzedniej sesji.

Na czwartkowej sesji po raz pierwszy przeprowadzono zmodyfikowaną dogrywkę. Od wczoraj kolejność ogłaszania kursów i ofert przez specjalistów jest różna na każdej sesji. Poprzednio wiadomo było, że po Tonsilu był Exbud, potem Kable itd. Dogrywki ogłaszane były w pewnych odstępach. Teraz mogą się odbywać niemal jednocześnie. Zapytani przez "Rz" inwestorzy stwierdzili, że ta modyfikacja w prowadziła pewien nieład -- zdarzało się, że maklerzy nie nadążali z odczytywaniem kursów i stanu realizacji ofert specjalistów. Było także znacznie mniej czasu na reakcje i składanie zleceń podczas sesji. To -- zdaniem inwestorów -- było podstawową przyczyną nie zamkniętych ofert sprzedaży na sesji czwartkowej. Z drugiej strony, należy pamiętać o planowanych notowaniach ciągłych, podczas których...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament