Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W Polsce -- Goplana i fabryka mleka w Słupsku

26 listopada 1993 | Ekonomia | PR PG JB

Plany Nestlé

W Polsce -- Goplana i fabryka mleka w Słupsku

W siedzibie Nestlé w Vevey (Szwajcaria) dokonano podsumowania rezultatów finansowych koncernu za okres ubiegłych 10 miesięcy. Omówiono także plany i perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa.

Prezes Nestlé Helmut Maucher ocenił rok bieżący jako wyjątkowo trudny ze w zględu na głęboką recesję w Europie. Zanotowano znaczny spadek obrotów w w iększości krajów europejskich, przede w szystkim w e Francji, Hiszpanii oraz Włoszech.

Generalnie jednak obroty Nestlé wzrosły w czasie ubiegłych 10 miesięcy o 5, 2 proc. i wynoszą obecnie 46, 6 mld franków szwajcarskich. Sprzedaż wzrosła o 1, 2 proc. , a zakupy i w yprzedaże o 3, 2 proc. W tym czasie ceny wyrobów produkowanych przez koncern podskoczyły o 2, 4 proc.

Jak podkreślił prezes Maucher, w ewolucji obrotów w poszczególnych regionach geograficznych niemałe znaczenie odegrała głęboka recesja w Europie, gdyż obroty w tym regionie świata spadły o 1 proc. , natomiast w zrosły zdecydowanie w Ameryce Północnej oraz Południowej o 10 proc. , a w Azji aż o 14 proc. Dzięki pozaeuropejskim inwestycjom Nestlé koncern mniej odczuł rezultaty recesji w Europie. Szczególnie udane okazały się inwestycje w Azji, gdzie w przyszłości Nestlé zamierza inwestować jeszcze w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 125

Spis treści
Zamów abonament