Skrzydlaci miliarderzy
Ukochanym biznesem wielu ekscentrycznych przedsiębiorców były jeszcze do niedawna linie lotnicze. Ale dla 62-letniego Richarda Bransona są już czymś zbyt... przyziemnym
Gratuluję, Branson. Przewiduję, że albo skończysz w więzieniu, albo zostaniesz milionerem – powiedział mu dyrektor liceum Stowe School w Buckingham, gdy 16-letni Richard Branson porzucał naukę. Został miliarderem, choć za kratki też trafił. Na jedną noc.
Choć nie jest najbogatszym człowiekiem świata, a nawet nie mieści się w pierwszej dwusetce, to z pewnością należy do kilku najbardziej znanych i podziwianych, a brytyjska królowa nadała mu tytuł szlachecki. Zasłynął zarówno z międzykontynentalnych przelotów balonem, jak i niekonwencjonalnych metod promocji własnych produktów. W przyszłym roku jego kosmiczny samolot zabierze pierwszych pasażerów na orbitę. Po niewygórowanej cenie.
Choć w Polsce jest mniej znany, wkrótce to się zmieni. Założona przez niego sieć komórkowa Virgin Mobile wchodzi do naszego kraju i rzuca wyzwanie czterem obecnym największym graczom z cenami niższymi nawet o 30 proc. W trzy lata chce mieć co najmniej milion użytkowników. Lokalnym partnerem Bransona jest Łukasz Wejchert, były właściciel Onetu i syn jednego z założycieli grupy ITI. Virgin Mobile to największy na świecie operator wirtualny, czyli taki, który korzysta z infrastruktury innych firm. Obecnie ma 20 mln użytkowników w ośmiu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta