Nowe warunki pracy w służbie cywilnej na piśmie
Choć nie wynika to z ustawy o służbie cywilnej, aby zatrudnionym w niej osobom zmienić warunki wykonywania obowiązków, trzeba je wypowiedzieć. Inaczej pokrzywdzeni byliby urzędnicy mianowani
Szef nie może liczyć, że pracownik korpusu służby cywilnej będzie gotów do wykonywania wszelkich zleconych mu obowiązków niezależnie od ich charakteru. Jeśli podwładny nie godzi się na zmianę rodzaju pracy, musi otrzymać od szefa wypowiedzenie zmieniające.
Odesłanie do kodeksu...
Wzajemnym stosunkiem regulacji zawartych w kodeksie pracy i przepisów odnoszących się do pracowników służby cywilnej zajmował się Sąd Najwyższy. Po analizie przepisów odniósł się do regulacji zawartej w art. 9 ust. 1 ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (DzU nr 227, poz. 1505 ze zm.), wskazującej że w sprawach dotyczących stosunku pracy w służbie cywilnej, nieuregulowanych w ustawie, stosuje się przepisy kodeksu pracy.
... tylko uzupełniająco
Uznał, że z powodu braku w ustawie o służbie cywilnej przepisów regulujących tryb przeprowadzania zmian warunków pracy osób zatrudnionych w służbie cywilnej bez ich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta