Artystyczne logo Bródna
Każda z liter napisu „Bródno", który powstał w Parku Bródnowskim, ma dwa metry wysokości. Rzeźba stała się alternatywnym logo dzielnicy.
Otwarcie masywnej instalacji rzeźbiarskiej z czerwonej cegły władze dzielnicy zaplanowały na 17 listopada, godzinę 16. To siódma praca, która stanęła w Parku Rzeźby. Kosztowała ponad 80 tys. zł. Sfinansowało ją miejskie biuro kultury. To tu od 2009 roku projekty prezentują artyści – mieszkańcy dzielnicy (Paweł Althamer) oraz twórcy uznani na świecie, m.in. Olafur Eljasson i Youssouf Dary. Autor najnowszej rzeźby Duńczyk Jeans Haaning stworzył pracę – napis przypominający ten z Hollywood. Powiedział, że starał się stworzyć rodzaj logotypu dla osiedla, który zaskoczy przechodniów.
Patronat nad Parkiem Rzeźby ma Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które angażuje artystów do tworzenia w tym miejscu. – To długofalowy projekt. W ciągu kilku dni powołana zostanie rada programowa parku, by oceniać i opiniować możliwości realizacji kolejnych instalacji – mówi rzecznik Targówka Rafał Lasota.