Zróbmy cywilizacyjny skok
Stwórzmy tani powszechny dostęp do mobilnego Internetu, wykorzystując miejsca na dwóch ostatnich multipleksach – apeluje prezes domu mediowego OMD
Gorąca dyskusja wokół procesu przyznawania koncesji na nadawanie cyfrowe sygnału telewizyjnego nie ustaje. W pierwszej fazie, korzystając z faktu, że koncesje na nadawanie analogowe wygasają po dacie, w której Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest zobowiązana do wyłączenia nadawania sygnału analogowego, nadawcy komercyjni grozili bojkotem procesu. Skutecznie.
Wytargowali uprzywilejowane miejsce na platformach cyfrowych. Każdy nadawca komercyjny dysponujący koncesją naziemną otrzymał bowiem bez przetargu prawo do nadawania dodatkowego kanału telewizyjnego na drugim multipleksie. Najwięcej zyskał Zygmunt Solorz, kontrolując jako jedyny dwie stacje naziemne – Polsat i TV 4. Bez przetargów rozdysponowano częstotliwości na drugim multipleksie. Otrzymały je Polsat i TV 4 oraz w formie bonusu Polsat Sport News i TV 6. Podobnie TVN, oprócz głównej stacji, nadaje TVN 7, a TV Puls wypączkowało w formie drugiego kanału TV Puls 2. I tak dotychczas operujące grupy medialne otrzymały spory kawał tortu, skutecznie blokując konkurencję.
TVP zyskuje najwięcej
Ale największym beneficjentem procesu cyfryzacji jest dotąd telewizja publiczna. Objęła wszystkie częstotliwości dostępne na trzecim multipleksie oraz czasowo zajmuje cztery...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta