Fundusz świadczeń socjalnych -- inaczej
Fundusz świadczeń socjalnych -- inaczej
Znowelizowane 21 listopada 1996 r. przepisy ustawy o funduszu świadczeń socjalnych, wchodzące w życie 1 stycznia 1997 r. , wprowadzają pewną fakultatywność zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i pozostawiają decyzję w tym zakresie w większym stopniu samym pracodawcom oraz reprezentującym pracowników związkom zawodowym, a przede wszystkim rozwiązują problemy małych przedsiębiorstw, którym obowiązek tworzenia funduszu ograniczał zdolności produkcyjne.
Najważniejszy bodaj w całej nowelizacji jest przepis, który stanowi, że fundusz świadczeń socjalnych mają obowiązek tworzyć pracodawcy zatrudniający powyżej dwudziestu pracowników w przeliczeniu na pełne etaty (a więc np. czterdziestu półetatowców) . Nie dotyczy to jednak jednostek budżetowych, które tworzą fundusz niezależnie od liczby z atrudnionych.
Pozostali pracodawcy jedynie mogą, ale nie muszą, tworzyć...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta