Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dorywczy nie znaczy gorszy

31 grudnia 1996 | Moja Kariera | AG

Konkurencja zmusza firmy do zatrudniania na czas określony

Dorywczy nie znaczy gorszy

W wielu firmach, a także w niektórych działach firm, można zaobserwować zmienne natężenie pracy, jej falowanie zależne od różnych czynników, takich np. jak pora roku, koniec lub początek miesiąca, konieczność dotrzymywania terminów. Zwykle tuż przed upływem takiego terminu następuje spiętrzenie prac. Przykładem może być pion finansowy, który ma wiele pracy podczas sporządzania bilansu rocznego lub w okresie składania zeznań podatkowych. Rozwiązaniem wynikających z tego trudności może być zatrudnienie dorywcze, tj. zawieranie z pracownikami umów na czas określony.

W krajach o rozwiniętej gospodarce rynkowej taka forma zatrudnienia staje się coraz powszechniejsza. Do niedawna zatrudniony dorywczo zwykle zastępował pracownika chorego lub urlopowanego. W ostatnich latach coraz więcej firm stara się ograniczyć liczbę personelu zatrudnionego na stałe. Regułą staje się pewien...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 953

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament