Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kalekie sakramenty

14 grudnia 2013 | Plus Minus | Michał Królikowski
autor zdjęcia: Waldemar Kompała
źródło: Fotorzepa

Ks. abp Henryk Hoser, 
ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej | Mam pretensje do homoseksualizmu, że zabił ideę przyjaźni między mężczyznami albo kobietami 
– całkowicie ją zerotyzował. Dzisiaj to chyba największe kłamstwo antropologiczne – fragment książki „Bóg jest większy", która ukaże się nakładem wydawnictwa Apostolicum 15. grudnia

W orędziu na Światowy Dzień Pokoju w 2013 roku Benedykt XVI najwięcej miejsca poświęcił rodzinie. Papież zauważył, że istniejący obecnie chaos jest związany z negowaniem sakramentalnej struktury małżeństwa, promocją innych form związków, naruszaniem norm prawnych i wymiaru sprawiedliwości w kontekście sprzeciwu sumienia, wreszcie naruszaniem godności ludzkiej przez aborcję i eutanazję. Czemu akurat w relacjach rodzinnych papież lokuje źródło nieporządku na świecie? Dlaczego w tak intymnych aktach należy szukać źródła nieporządku?

Rodzina jest jedynym porządkiem ocenianym pozytywnie od pojawienia się człowieka, jest społeczną strukturą miłości. Warto zaznaczyć, że Bóg w pierwszej kolejności chciał właśnie rodziny. Społeczeństwo miało stać się jedynie jej rozszerzeniem. Dlatego też modelem najbardziej właściwym każdej międzyludzkiej relacji jest rodzina. Dziś ta prawda jest jakby odwracana. Żyjąc niejako w socjalizmie społecznym, przedstawia nam się koncepcję, jakoby rodzina była pochodną kultury, jakąś narzuconą z zewnątrz, obcą istocie człowieka, instytucją.

Sądzę, że Bóg chciał rodziny dlatego, bo w sposób najbardziej pełny odbija jego trójjedyną istotę.

To prawda. Rodzina jest ikoną Boga w Trójcy przez umiejętność rodzenia życia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9715

Wydanie: 9715

Zamów abonament