Plagiat.pl idealnie prześwietli prace przyszłych prawników
O systemach antyplagiatowych w rozmowie dla "Rz" mówi Sebastian Kawczyński, prezes plagiat.pl, doktor nauk historycznych, animator ruchu antyplagiatowego w Polsce.
Czy warto korzystać z systemów antyplagiatowych?
Z pewnością tak. W dzisiejszych czasach, gdy studenci i uczniowie powszechnie korzystają z internetu, gdy wyszukiwane są nie tylko informacje, ale też gotowe teksty prac, stosowanie tego rodzaju narzędzi powinno być standardową praktyką i to nie tylko na wyższych uczelniach. Trudno oczekiwać od wykładowców, że „na piechotę" będą w stanie wyłapać studentów przygotowujących prace metodą „kopiuj- -wklej". W sytuacji, gdy kopiowane są nie opracowania naukowe, w przypadku których łatwo rozpoznać, że nie są pisane studenckim językiem, ale prace innych studentów, jest to wyjątkowo trudne. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, czyli krajach, w których działają najlepsze uniwersytety na świecie, stosowanie programów antyplagiatowych jest ważnym elementem akademickich procedur. Sprawdzaniu podlegają nie tylko prace dyplomowe, lecz niemal wszystkie teksty tworzone przez studentów. W...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta