Polskie prawo już nie wystarczy
ŚWIAT | Biegłe posługiwanie się językiem obcym prawniczym to nie wszystko. Warto jeszcze znać inne systemy prawne.
Wymagania renomowanych kancelarii wobec kandydatów do pracy rosną. Bardzo dobra znajomość angielskiego prawniczego to podstawa. Obsługa klientów i transakcji międzynarodowych wymaga jednak szerszej perspektywy.
Dlatego w tegorocznym rankingu sporo zmieniliśmy w kategorii: współpraca z zagranicą. Zwiększyliśmy liczbę punktów za mobilność studentów.
Zmieniliśmy też zasady przyznawania punktów w kryterium: wielojęzyczność. Najwięcej zyskały te uczelnie, które nie tylko oferują przedmioty w języku obcym, ale również wymagają ich zaliczenia czy prowadzą lektorat z języka obcego prawniczego. I w tej kategorii maksymalną liczbę punktów (2,5) zdobyło tylko siedem uczelni, w tym trzy prywatne.
Coraz częściej studenci i absolwenci prawa decydują się na aplikowanie do szkół prawa obcego.
Jak mówi Marek Szolc, student III roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim, szkoły prawa obcego to wartościowy dodatek do edukacji uniwersyteckiej. Zapoznanie się z innymi systemami prawa, zwłaszcza z obszaru common law, staje się coraz bardziej potrzebne w warunkach umiędzynarodowienia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta