Elektroniczne papierosy: fakty i mity
Onkologia | W Polsce po raz pierwszy przeanalizowano światowe doniesienia o elektronicznym dymku.
Dyskusja dotycząca regulacji związanych z e-papierosami w Polsce nabrała tempa, gdy uchwalono dyrektywę europejską, która zobowiązuje państwa UE do wprowadzenia do 2016 r. regulacji związanych z tym produktem i jego szybko rosnącym rynkiem.
W zeszłym tygodniu nad tym problemem debatowała stała podkomisja sejmowa ds. zdrowia publicznego. Dyskusja pokazała, że wpływ e-papierosów na zdrowie nadal pozostaje niewiadomą i wszyscy poruszają się po omacku, zakładając na wszelki wypadek, że mają do czynienia z czymś równie złym jak zwykły papieros. Takie stanowisko przyjmują Ministerstwo Zdrowia i producenci leków nikotynowych.
Nikotyna na lekarstwo
Tymczasem pierwsza światowa konferencja naukowa dotycząca e-papierosów obradowała w czerwcu tego roku właśnie w Polsce. Niestety, zabrakło na niej zarówno posłów, jak i lekarzy oraz dziennikarzy. To także w Polsce od kilku lat na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach i w Zakładzie Szkodliwości Chemicznych i Toksykologii Genetycznej Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta