Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sądowe doręczenia: próba podsumowania

20 maja 2015 | Rzecz o prawie
źródło: materiały prasowe

Dwa lata temu duch konkurencji i biznesowe podejście do doręczeń przesyłek z sądu zabiło zdrowy rozsądek ministerialnych i sądowych decydentów. Jak będzie tym razem? – pyta prawnik.

Marcin Grodzicki

Właśnie wyczytaliśmy w prasie („Rzeczpospolita" z 8 maja 2015 r.), że rusza kolejny przetarg na doręczeniową obsługę sądownictwa i prokuratury.

Poprzedni przetarg wygrało konsorcjum z Polską Grupą Pocztową na czele. Jedynym kryterium była wówczas cena. Monopol Poczty Polskiej został przełamany.

W tym duchu pisał na łamach „Rzeczpospolitej" Rafał Brzoska w felietonie „W stronę konkurencji" (nr z 18 lipca 2014 r.). Sądziłem, że publikacja pana Brzoski – prezesa i akcjonariusza jednej ze zwycięskich spółek – spotka się wówczas z żywą polemiką. Artykuł przeszedł jednak bez echa, wobec czego dzisiaj – w związku z nadchodzącym przetargiem – czuję się w obowiązku zabrać głos.

Nie mam zamiaru umniejszać biznesowych zasług pana Brzoski, docenionych choćby zaszczytną nagrodą Magellana Biznesu. Mogę natomiast – mając bezpośrednią styczność z pewnym wycinkiem działalności Polskiej Grupy Pocztowej i InPostu – podzielić się swoimi obserwacjami jako faktyczny końcowy odbiorca tych usług od początku ich świadczenia przez nowego doręczyciela.

Z racji wykonywanego zawodu i częstych wyjazdów od ponad dziesięciu lat osobiście odbieram przesyłki polecone – głównie korespondencję sądową. Do niedawna wyłącznie za pośrednictwem listonosza lub w placówce Poczty Polskiej.

W sklepiku z prasą

Od początku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10145

Wydanie: 10145

Spis treści
Zamów abonament