Młodzi, bierni, kosztowni
Praca | Co siódmy z młodych mieszkańców państw OECD nie uczy się, nie szkoli ani nie pracuje. Koszty bierności ponad 35 mln osób sięgają miliardów.
Anita Błaszczak
Nie pracują, nie uczą się ani nie szkolą – do tej grupy, określanej skrótem NEET, w rozwiniętych krajach świata zalicza się ponad 35 mln młodych ludzi od 16 do 29 lat – przypomina opublikowany w środę raport OECD Skills Outlook 2015.
– Rozwiązanie tego problemu to nie tylko moralny obowiązek, ale też potrzeba ekonomiczna. Zbyt mało młodych ludzi zdobywa w trakcie nauki umiejętności potrzebne na rynku pracy – podkreślał Angel Gurria, sekretarz generalny OECD, prezentując raport w Berlinie.
Skutki kryzysu
Akurat Niemcy są wśród państw, gdzie odsetek NEETs należy do najniższych (9,2 proc.) podobnie jak bezrobocie wśród młodzieży. Mało tego, potrzebują coraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta