Hogan Lovells – dobroczynność w strategii firmy
Ponad 1200 godzin na nieodpłatną pomoc prawną dla fundacji, stowarzyszeń i osób prywatnych poświęcili w ubiegłym roku pracownicy wyróżnionej kancelarii. Prowadzili też lekcje prawa w stołecznych szkołach.
Dorota Gajos-Kaniewska
W 2015 r. w biurach Hogan Lovells na całym świecie wprowadzono politykę aktywności społecznej Global Citizenship. Wszyscy pracownicy (co istotne, nie tylko prawnicy, ale także zespół administracyjny), a także współpracownicy są zachęcani do poświęcenia przynajmniej 25 godzin rocznie na działalność społeczną.
Dla prawników warszawskiego biura Hogan Lovells polityka aktywności społecznej zakłada przede wszystkim bezpłatne świadczenie usług doradztwa prawnego. Adwokaci i radcowie doradzali m.in. Fundacji Aktywizacja, wspierającej osoby niepełnosprawne na rynku pracy. Kancelaria kontynuowała także rozpoczętą w 2014 r. pomoc na rzecz Fundacji Malwa, skupiającej rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Prawnicy pomogli fundacji m.in. przygotować ważną inwestycję: budowę ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczego.
Kancelaria Hogan Lovells zaangażowała się również w pomoc osobie niepełnosprawnej, która w wyniku wypadku komunikacyjnego utraciła zdrowie i została pozbawiona środków do życia....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta