Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To dla nas jeden ze strategicznych rynków

29 lipca 2016 | Życie Dolnego Śląska | Piotr Mazurkiewicz
źródło: materiały prasowe

Większość z 235 mln euro, jakie zamierzmy zainwestować w Polsce, trafi do naszych wrocławskich zakładów – mówi Fabio Scaltritti, dyrektor operacyjny Wrocławskiej Strefy Produkcyjnej Whirlpool Polska.

Rz: Whirlpool zapowiedział jaki czas temu serię projektów w Polsce. Czego można spodziewać się na Dolnym Śląsku, gdzie firma ma kilka fabryk AGD, w których powstają zmywarki, kuchnie oraz lodówki?

Fabio Scaltritti: Tak, rzeczywiście, pod koniec 2015 roku firma Whirlpool przedstawiła Plan Przemysłowy dla Polski. Zakłada on, że na przestrzeni lat 2015-2018 zainwestujemy we wszystkie nasze strefy produkcyjne (wrocławską, łódzką i radomszczańską) oraz Działy Badań i Rozwoju łącznie 235 mln euro, czyli miliard złotych.

Większość tej sumy trafi do wrocławskich zakładów. Prace i wprowadzane zmiany są już na bardzo zaawansowanym etapie. Świetną pracę wykonaliśmy już w Fabryce Lodówek, która po zakończeniu modernizacji będzie największą tego typu fabryką firmy Whirlpool w Europie.

Znacznie zwiększyliśmy również produkcję piekarników dzięki nowoczesnej platformie produkcyjnej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10509

Wydanie: 10509

Spis treści
Zamów abonament