Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O podatki można też zapytać w petycji

29 lipca 2016 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Podatnicy mogą wnioskować o zmianę przepisów, wyjaśnienie wątpliwości czy rozwiązanie jakiegoś problemu. Fiskus musi odpowiedzieć.

Jednolity Plik Kontrolny dla zagranicznych firm i VAT od opłat egzekucyjnych – o to ostatnio pytano ministra finansów w petycjach. To jednak ciągle mało znana forma kontaktu z fiskusem.

– Warto ją rozpropagować, ponieważ daje możliwość zasygnalizowania ministrowi finansów, jakie są problemy z  podatkowymi rozliczeniami – mówi Hanna Filipczyk, doradca podatkowy w kancelarii Enodo Advisors. – Z tego, co można zaobserwować, minister podchodzi solidnie do sprawy i udziela wyczerpujących odpowiedzi.

Jaka ochrona dla pytającego

– Petycje mają służyć obywatelom do zgłaszania różnego rodzaju żądań, w szczególności dotyczących zmiany przepisów. Można także postulować w nich wyjaśnienie wątpliwości związanych z rozliczeniem czy też zwracać uwagę, że jakieś regulacje nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10509

Wydanie: 10509

Spis treści
Zamów abonament