Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeszcze więcej czasu na odwołanie do sądu pracy

29 lipca 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Rząd proponuje wydłużenie okresu na zaskarżenie wypowiedzenia do sądu do 14 dni. „Solidarność" chce 21 dni i ma na to duże szanse.

Zmiany będą dotyczyły ponad 12 mln zatrudnionych na etatach i spowodują, że kilkanaście tysięcy pracowników, którzy co roku odwołują się od wypowiedzenia do sądu pracy, zyska więcej czasu na namysł, czy warto wszczynać taki proces. Negocjacje w tej sprawie rozpoczęły się w Radzie Dialogu Społecznego już kilka miesięcy temu.

Pracodawcy za zmianami

– Zgłosiliśmy temat już na początku tego roku do planu prac RDS – mówi Sławomir Adamczyk z NSZZ „Solidarność". – Pracodawcy zgodzili się z nami, że trzeba zmian. Najważniejsze, na ile uda się nam wydłużyć ten termin.

Od początku roku było już kilka propozycji. Najpierw .Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt, aby było to 14 dni, potem zmodyfikowała tę propozycję do 30 dni. Ostatnio pojawił się projekt ustawy antybiurokratycznej, autorstwa wicepremiera...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10509

Wydanie: 10509

Spis treści
Zamów abonament