Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzy dni z papieżem

29 lipca 2016 | Kraj | koz

Na trasie swej pielgrzymki Franciszek spotka jeszcze m.in. byłych więźniów obozów i chore dzieci. Znów pojawi się też w oknie przy Franciszkańskiej.

Papież będzie w Krakowie do niedzieli. Najłatwiej będzie go zobaczyć na krakowskich Błoniach, w Brzegach oraz Łagiewnikach, można go też wypatrywać na trasach przejazdu pomiędzy tymi miejscami albo pod siedzibą krakowskiej kurii przy Franciszkańskiej 3.

Program wizyty nie ogranicza się do jego udziału w plenerowych uroczystościach – jest znacznie bogatszy. Oto wybrane punkty wizyty, także spotkania zamknięte.

∑ Piątek, 29 lipca. O godz. 9.30 Franciszek wejdzie pieszo przez bramę główną na teren byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. Przy wejściu na dziedziniec bloku 11 spotka się z 15 osobami ocalałymi z obozu.

Wśród zaproszonych jest Janina Iwańska. 12 sierpnia 1944 r. została przywieziona do KL Auschwitz z transportem ludności cywilnej podczas powstania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10509

Wydanie: 10509

Spis treści
Zamów abonament