Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spojrzenie z ziem odzyskanych

18 marca 1997 | Kultura | MM

Artyści Wrocławia

Spojrzenie z ziem odzyskanych

Od dziś w warszawskiej Zachęcie można oglądać wystawę, przygotowaną przez Mariusza Hermansdorfera, wieloletniego dyrektora Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Pokaz zatytułowany "Artyści Wrocławia" nie ma charakteru przeglądu historycznego, choć obejmuje prace powstałe między 1945 a 1997 rokiem. Jest prezentacją najwybitniejszych indywidualności z różnych pokoleń, których działalność wywarła duży wpływ na wrocławskie środowisko plastyczne.

Wystawę rozpoczyna zestaw płócien z lat 40. i 50. , przypominający najważniejsze artystyczne tendencje powojennych lat. Był to okres, kiedy kolorystyczna tradycja, kultywowana przez najstarszych twórców i ich uczniów, przeobrażała się wsocrealistyczną manierę. Z wymogami wszechobowiązujacej doktryny usiłowali uporać się przede wszystkim młodzi, stojący dopiero u...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1025

Spis treści

Raporty

Zamów abonament