Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile jest warte porozumienie

18 marca 1997 | Kraj | AK

POLSKA -- UKRAINA

Historia konfliktów

Ile jest warte porozumienie

ANDRZEJ KACZYńSKI

Z braku 16, 5 tysięcy złotych opóźnia się, a może nawet spełznąć na niczym, najrzetelniejsza i najlepiej rokująca inicjatywa wyjaśnienia historycznych konfliktów polsko-ukraińskich.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej oraz Związek Ukraińców w Polsce zawarły przed rokiem porozumienie w celu wspólnego naukowego opracowania najtrudniejszych problemów w historii stosunków między Polakami i Ukraińcami. Problemów, które nadal ciążą na współczesnych stosunkach. Pierwsze seminarium odbyło się od 27 do 30 marca 1996 roku w Łucku. Koszty pokrył wojewoda wołyński. Drugie miało się odbyć w Warszawie; uzgodnione na jesień ub. r. , na prośbę polskich organizatorów zostało odłożone na 20 -- 22 marca br. Ale i w tym terminie seminarium się nie odbędzie. Pomimo poparcia i obietnic pomocy ze strony prezydenta, premiera, wicepremiera, ministra spraw zagranicznych oraz Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych, organizatorom nie udało się zdobyć na czas najkonieczniejszej (koszty przyjazdu i pobytu gości, honorariów dla autorów referatów) kwoty. Z realną pomocą pośpieszył tylko prezydent Warszawy, który bezpłatnie udostępnił salę na obrady. 4 marca br. , kiedy

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1025

Spis treści

Raporty

Zamów abonament