Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odebrać oddech

18 marca 1997 | Sport | MŻ

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE

Mistrzostwa świata

Odebrać oddech

MIROSłAW ŻUKOWSKIZ LOZANNY

Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym odbywały się już w Szwajcarii szesnaście razy. Bardzo długo, w czasach gdy naturalny związek między śniegiem i lodem a sportami zimowymi nie został jeszcze rozerwany, ulubionym miastem łyżwiarzy było Davos (11 mistrzostw świata wlatach 1899 -- 1966) . Potem były jeszcze Zurych, St. Moritz i dwukrotnie Genewa. W tym roku przyszedł czas na Lozannę. Jak mówią sami Szwajcarzy -- małe miasto nad Jeziorem Lemańskim.

W tym sformułowaniu o małym mieście jest oczywiście sporo kokieterii. Wprawdzie w Lozannie mieszka rzeczywiście tylko 120 000 ludzi, ale powszechnie wiadomo, że -- przynajmniej w sporcie -- to nie jest prowincja. Właśnie tu od roku 1915 znajduje się siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a teraz doszła jeszcze jedna atrakcja -- Muzeum Olimpijskie, uznane dwa lata temu za najciekawszą tego typu nową placówkę w Europie. Przewodniczący MKOl. , Juan Antonio Samaranch, zgodził się objąć patronat nad mistrzostwami świata, mało tego, otworzył przed nami drzwi swego dworu, nakarmił i napoił już pierwszego wieczoru. W rewanżu liczy zapewne na dobre słowo, o które w prasie całego świata ostatnio jakby mu coraz trudniej. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1025

Spis treści

Raporty

Zamów abonament