Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stocznia do kupienia

18 marca 1997 | Gazeta | BW PA

Pogotowie strajkowe w regionach "S"

Stocznia do kupienia

Dokończenie 1

Wierciński przyznał, żenegocjacje może utrudnić brak finansowania stoczni oraz wystawienie jej na sprzedaż jako podmiotu, który nie prowadzi działalności produkcyjnej. -- Ze stoczni są zwalniani pracownicy. Nabywca będzie musiał oszacować, za ile i jak szybko uda się odtworzyć załogę.

Syndyk określił ostatnią propozycję wojewody Henryka Wojciechowskiego -- przejęcia majątku stoczni w zamian za długi wobec skarbu państwa -- jako niemożliwą dozrealizowania w ramach postępowania upadłościowego.

Bilonem wbank

Wczoraj około 1500 stoczniowców protestowało przed siedzibą Banku Gdańskiego SA. W rejonie ronda Hucisko podpalono opony samochodowe blokując na godzinę ruch komunikacyjny. Na budynek BG, podobnie na Pekao SA, posypał się grad drobnych monet i jajek oraz pojemniki zczerwoną izieloną farbą. Oba banki jakiś czas temu odmówiły kredytowania stoczni.

Lider "S" Marian Krzaklewski powiedział, że "S" zamierza cegiełki na rzecz ratowania SG rozprowadzać m. in. w parafiach oraz kasach PKP i Poczty Polskiej.

Pogotowie na Śląsku

Wczoraj wieczorem sztab protestacyjny "S" ustalił scenariusz akcji związku w obronie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1025

Spis treści

Raporty

Zamów abonament