Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bieżący rok pod znakiem obniżki kosztów

18 marca 1997 | Ekonomia | KG

Chipolbrok odnotowuje zyski

Bieżący rok pod znakiem obniżki kosztów

Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok osiągnęło w ub. r. zysk brutto ok. 3 mln USD, przewidywany zysk netto oblicza się na ok. 1 mln USD. Głównym źródłem dochodów armatora jest rynek frachtowy w kierunku z Europy na Daleki Wschód i z Dalekiego Wschodu do Europy.

W ub. r. dochodowy był dla chińskopolskiego armatora tylko kierunek przewozu towarów z Europy na Daleki Wschód. Statki Chipolbroku odbyły tam 45 podróży i przewiozły ponad 581 tys. tładunków. Koszty tych operacji wyniosły ok. 52 mln USD, wpływy ok. 60 mln USD, a zysk operacyjny 7, 7 mln USD. W przewozach w kierunku przeciwnym a rmator poniósł stratę wynoszącą ponad 4 mln USD. W ub. r. z Dalekiego Wschodu statki Chipolbroku odbyły 43 rejsy i przewiozły 690 tys. tładunków. Koszty tych operacji wyniosły ponad 43 mln USD, a wpływy ponad 38 mln USD.

Chińsko-Polskie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1025

Spis treści

Raporty

Zamów abonament