Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy opowiadania są niechodliwe

18 marca 1997 | Kultura | KM

Józef Hen sam finansuje swoją książkę

Czy opowiadania są niechodliwe

Józef Hen wydał -- własnym sumptem! -- tom opowiadań "Niebo naszych ojców". Znalazły się w nim opowiadania pisane na przestrzeni bez mała czterdziestu lat, między rokiem 1948 a 1985. Nowele o tematyce wojennej, politycznej, miłosnej, sportowej. O powiadania publikowane przed wieloma laty w takich zbiorach, jak: "Cud z chlebem", "Bicie po twarzy", "Nieznany" czy stosunkowo niedawno (9 lat temu) w "Powierniku serc". W swoim czasie przyjmowane przychylnie, ale bez przesadnego entuzjazmu, dziś służyć mogą za wzór tego, jak należy pisać, jak prowadzić narrację, budować napięcie, układać dialogi. Opowiadania te dowodzą klasy prozatorskiej Józefa Hena, która właśnie w krótkich formach ujawnia się ze szczególną mocą.

Dwadzieścia sześć opowiadań składających się na "Niebo naszych ojców" podzielonych zostało na dwie części. Pierwsza, od tytułu jednej z bardziej znanych nowel Hena, zatytułowana jest "Bokser i śmierć", druga tworzy zwartą całość, połączoną osobą prowadzącego narrację, tytułowego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1025

Spis treści

Raporty

Zamów abonament