Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Częściowa informacja

18 marca 1997 | Ekonomia | TŚ

ANALIZA

Espebepe SA

Częściowa informacja

Polityka informacyjna w sytuacji kryzysowej w firmie świadczy o jakości zarządu. Espebepe bez wątpienia przeżywa kryzys, a jej zarząd -- o czym świadczą fakty -- prowadzi dziwną politykę informacyjną.

Zapaść finansowa Espebepe przestała być sekretem jego zarządu już rok temu. Zapewne niewiele osób pamięta, że gdy firma w końcu 1995 r. zaczęła ogłaszać straty, to analitycy Biura Maklerskiego BGŻ, którzy wcześniej rekomendowali długoterminowo zakup akcji Espebepe, bezskutecznie próbowali dowiedzieć się od starego zarządu, jakie są tego przyczyny.

Co więcej, przedstawiciele ówczesnej rady nadzorczej mówili dziennikarzom, że także są zaskoczeni skalą strat spółki. Po jakimś czasie od władz firmy można było usłyszeć m. in. , że przyczyną strat była. .. choroba głównego księgowego.

Obserwacja ostatnich poczynań informacyjnych nowych władz spółki prowadzi do wniosku, że nie nastąpił żaden przełom w informowaniu akcjonariuszy.

Cisza przed burzą

Spółka na początku stycznia 1997 r. zawiadomiła o planowanym na połowę marca zgromadzeniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1025

Spis treści

Raporty

Zamów abonament