Chcą tam być światowe firmy
Położenie, infrastruktura, zaplecze akademickie, dostęp do specjalistów, nowoczesne biura. Wielkopolska to dobre miejsce na biznes.
– Sektor usług dla biznesu zatrudnia w Poznaniu ok. 13 tys. osób. W 2020 r. liczba ta – według ABSL – ma wzrosnąć do 18 tys. – mówi Anna Trębicka, ekspert CBRE. – Intensywnie rozwija się sektor nowoczesnych usług biznesowych drugiej generacji, który tworzą zespoły wysokiej klasy specjalistów. Świadczą specjalistyczne usługi, prowadzą doradztwo projektowe i eksperckie. Przykładem mogą być usługi w dziedzinie zarządzania inwestycjami (np. Franklin Templeton Investments) – opowiada. Dodaje, że Poznań skupia także centra specjalizujące się w zarządzaniu infrastrukturą i procesami IT (GSK, Ciber), w usługach finansowo-księgowych (np. Carlsberg, Duni, DFDS czy Carl Zeiss), zarządzaniu zasobami ludzkimi (OSRAM, IKEA).
Kadry i języki
– W centrum Poznania nowoczesne biuro prowadzone w 12 językach ma także firma świadcząca usługi contact centre Arvato Bertelsmann – dodaje Anna Trębicka. Jej zdaniem o dalszym rozwoju rynku usług dla biznesu w stolicy Wielkopolski będzie decydować położenie geograficzne miasta, infrastruktura, zaplecze akademickie, dostęp do specjalistów o określonych kwalifikacjach. Liczy się także dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta