Eugenika nonsensu
GENETYKA
Uczeni będą ludzireprodukować równie dobrze, jak tabliczki czekolady
Eugenika nonsensu
Australijscy uczeni przyznali, żez jednego embriona sklonowali stado złożone z 470 krów o wybranych cechach genetycznych, więcej niż jakakolwiek inna placówka naukowa. Dokonali tego "klasyczną" metodą, polegającą narozdzieleniu komórek kilkudniowego zarodka. W Londynie obradowali biotechnolodzy, którzy narzekali, żeludzie nie rozumieją prowadzonych przez nich badań i boją się spożywać zmienioną genetycznie żywność.
Jak powiedział tygodnikowi "New Scientist" prof. Alan Trounson z Uniwersytetu Monash w Melbourne, Australia zainteresowana jest klonowaniem jako nową metodą produkcji, a nie tylko badaniami naukowymi. Uczeni mają nadzieję, żedzięki technice powielania ssaków będą mogli przyśpieszyć eksperymenty nad tzw. transgenicznymi zwierzętami. Inżynierowie genetyczni w Wielkiej Brytanii i USA wyhodowali już owce, króliki i myszy, wytwarzające w mleku ludzkie białka niezbędne do produkcji poszukiwanych leków. Teraz chodzi o to, byrozwinąć produkcję naskalę przemysłową.
Niewykluczone, żesklonowany zostanie najsłynniejszy koń wyścigowy świata Cigar. Największym jego wyczynem było zwycięstwo w 16 wyścigach z rzędu. Niestety, rumak jest bezpłodny. Jedyną nadzieją najego rozmnożenie jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta