Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Historia placu

22 marca 1997 | Plus Minus | MN

Historia placu

MAREK NOWAKOWSKI

Mieliśmy plac i budę. Budę pobudował ojciec już po wojnie z desek rozebranego na fortach wojskowego magazynu. Inicjatywa wyszła od matki, która miała marzenia gospodarsko-hodowlane. Pragnęła na placu założyć ogród warzywny i sad. W budzie zaś hodować kury. Plac był pozostałością prosperity sprzed wojny, kiedy ojciec jako kierownik szkoły i matka jako nauczycielka zdołali ze swoich oszczędności nabyć działkę budowlaną o powierzchni 1400 mkw. Dalszym celem miał być dom.

Wybuchła wojna i wszystko wzięło w łeb. Tylko wyrosło kilka drzew owocowych, wśród nich wyróżniała się kosztela, owocująca jabłkami pełnymi słodkiego soku, renkloda i gruszka zwana konferencją. Najbardziej okazale wyglądał orzech, zakupiony wraz z ziemią. Ale plac ciągle według matki był przestrzenią pustą, jałową. A powinien przecież dawać plony. Tym bardziej, że nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1029

Spis treści
Zamów abonament