Co należy wiedzieć o dokumentacji lokalnej
Próg ustalony na poziomie 2 mln euro zwalnia najmniejsze podmioty z obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej, ograniczając w ten sposób ich koszty i obciążenia administracyjne.
Jedną z najistotniejszych zmian w zakresie nowych, obowiązujących od 2017 r. przepisów dotyczących sporządzania dokumentacji cen transferowych jest wprowadzenie jej trójstopniowego kształtu dokumentacji podatkowej. Pierwszym i podstawowym poziomem będzie tzw. dokumentacja lokalna.
- Czym jest dokumentacja lokalna?
Dokumentacja lokalna to podstawowy element dokumentacji cen transferowych (pierwszy z trzech poziomów). Dokumentacja ta zawiera szczegółowy opis poszczególnych transakcji zawieranych z podmiotami powiązanymi. Jej nazwa wynika z faktu, że przygotowywana jest na poziomie krajowym – „lokalnym".
- Kiedy trzeba sporządzić podstawowy element dokumentacji podatkowej?
Do przygotowania dokumentacji lokalnej zobligowani są podatnicy o przychodach / kosztach powyżej 2 mln euro, którzy zawierali transakcje z podmiotami powiązanymi powyżej progów określonych w przepisach.
Obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych oraz jej zakres zależy od wielkości przychodów lub kosztów osiągniętych przez podatnika w poprzednim roku podatkowym. Zasadniczo, im...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta