Błędy w raportach mogą słono kosztować
Dopiero teraz, rok od wejścia w życie postanowień rozporządzenia MAR okaże się, jaki poziom kar będzie stosowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Czy sankcje będą miarkowane, czy też urząd będzie sięgać do maksymalnieg możliwego poziomu nakładanych kar.
3 lipca 2017 roku minął rok od wejścia do polskiego porządku prawnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 596/2014 w sprawie nadużyć na rynku, określanego jako rozporządzenie MAR (Market Abuse Regulation). Rozporządzenie wprowadziło istotne zmiany m. in. w zakresie raportowania zdarzeń cenotwórczych i informacji poufnych przez spółki publiczne.
Od 3 lipca 2016 roku zakres obowiązkowego raportowania przez spółki publiczne jest wyznaczony wyłącznie przez definicję informacji poufnej zawartą w art. 7 rozporządzenia MAR.
Samodzielność pełna obaw
Od dnia obowiązywania rozporządzenia MAR obowiązek oceny, czy dane zdarzenie jest informacją poufną, którą należy opublikować, spoczywa na spółkach. Nowe zasady przekazywania informacji poufnych obowiązują zarówno emitentów notowanych na rynku głównym, jak i alternatywnym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta