Garażowanie pod domem tak jak przed biurem
Z obowiązującego w danej firmie regulaminu może wynikać obowiązek parkowania samochodu w miejscu zamieszkania pracownika. Przejazd autem z tego miejsca do pracy i z powrotem nie powoduje powstania przychodu podatkowego.
- W ramach prowadzonej działalności gospodarczej spółka powierza swoim pracownikom pojazdy samochodowe (samochody służbowe) ze względu na charakter ich pracy na konkretnym stanowisku. Co do zasady, pracownicy mają prawo korzystać z samochodów służbowych w celu wykonywania swych obowiązków pracowniczych. Spółka wyraża jednak zgodę na korzystanie z tych pojazdów również w celach prywatnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. W spółce obowiązuje regulamin określający zasady użytkowania samochodów służbowych. W przypadku tzw. pracowników mobilnych (np. przedstawicieli handlowych), tj. wykonujących obowiązki pracownicze nie tylko w siedzibie spółki, lecz także w innych miejscach, regulamin przewiduje, że powierzane samochody służbowe powinny być w ich dyspozycji, by w razie potrzeb spółki mogli z nich niezwłocznie skorzystać, np. w celu odbycia podróży służbowej lub innej podróży niż służbowa w znaczeniu prawa pracy, ale w sprawach spółki. W związku z takim wymogiem regulamin przewiduje, że pojazdy są garażowane/parkowane w miejscu zamieszkania pracowników, którym je powierzono. Parkowanie bądź garażowanie w miejscu zamieszkania pracowników ma więc na celu zapewnienie pracownikom dyspozycyjności, stałej gotowości do wykonywania obowiązków służbowych oraz mobilności, a także ma umożliwiać wykonywania zadań...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta