Mieszkania ze skosami i oknami w suficie
Lokale na poddaszu kamienicy przy ul. Rakowieckiej w Warszawie były wyceniane na 12– 15 tys. zł za mkw.
Niezagospodarowanych strychów na stołecznym rynku jest niewiele. – Zwykle oferują je wspólnoty, aby mieć pieniądze na remonty kamienic – mówi Dariusz Mitrowski, pośrednik Metrohouse z Warszawy. – Takie pomieszczenia wystawiają na sprzedaż także osoby, które kupiły je z myślą o adaptacji, ale z różnych przyczyn nie podołały przebudowie.
Już nie za grosze
Według Dariusza Mitrowskiego zaletą mieszkań urządzanych na strychach są często piękne widoki na dachy Warszawy. – No i dobry adres za relatywnie niższą cenę, co nie znaczy, że tanio. Czasy kupowania strychów za grosze minęły – zastrzega pośrednik. Zwraca też uwagę na koszty remontu takich nieruchomości. – Mogą być bardzo duże, zwłaszcza gdy trzeba naprawić i wzmocnić konstrukcję dachu i zmienić jego poszycie. Przed podjęciem decyzji o zakupie strychu warto więc zlecić ekspertyzę fachowcowi – radzi.
W Krakowie średnie ceny mkw. strychów, jak podaje Olga Cieślakowska z agencji Północ Nieruchomości, wahają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta