Artyści na tropie miłości
Sześć premier, Rzeszowskie Spotkania Teatralne i nowy Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje zaproponuje Teatr im. Siemaszkowej.
Sezon 2017/2018 upłynie na rzeszowskiej scenie pod hasłem „Poszukiwanie miłości", które połączy sześć premier.
Wielkie uczucia
Pierwszą z nich będzie „Kolacja dla głupca" Francisa Vebera w reżyserii Marcina Sławińskiego, twórcy rzeszowskiej inscenizacji „Szalonych nożyczek", granej w Siemaszkowej od 2011 roku, już ponad 200 razy. Również nowy spektakl ma wielkie szanse na sukces, bo słynna francuska komedia cieszy się niesłabnącą popularnością od 20 lat. Pierwsi widzowie dowiedzą się, kto jest tytułowym głupcem, już 23 września.
7 października odbędzie się premiera sztuki „Serce bez granic" poświęconej kardynałowi Adamowi Kozłowieckiemu, jednemu z najbardziej zasłużonych polskich misjonarzy. Aż przez 61 lat pełnił posługę w Zambii. Był nie tylko oddanym kapłanem i duszpasterzem, ale także odważnym obrońcą praw człowieka i orędownikiem niepodległości narodów. Spektakl wyreżyseruje Sławomir Gaudyna.
W rzeszowskim teatrze ponownie pracować będzie Jan Szurmiej. Autor cenionych spektakli „Sztukmistrz z Lublina", „Ania z Zielonego Wzgórza", „Siostrunie" i „Wielka woda", tym razem opowie historię słynnej francuskiej piosenkarki Edith Piaf, która zainspirowała już wielu twórców. Należy do nich niewątpliwie reżyser spektaklu, który po raz kolejny wraca do legendy wokalistki. Ale pokaże...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta