Błyszczą tylko u nas

18 września 2017 | Sport | Piotr Żelazny
Carlitos (z lewej) zdobył dla Wisły dwa gole w meczu z Piastem Gliwice. Obok Dario Rugasević.
autor zdjęcia: Beata Zawrzel
źródło: Reporter
Tabela ekstraklasy

Główne role w polskiej lidze odgrywają piłkarze dla reszty świata anonimowi, tacy jak Carlitos w Wiśle Kraków czy Angulo w Górniku Zabrze.

Znów czarowali wyłowieni z niższych lig Hiszpanie. Dziesiątą bramkę w sezonie zdobył napastnik Górnika Zabrze Igor Angulo, kibiców w Krakowie zachwycił Carlos Lopez, czyli Carlitos. W końcówce meczu z Piastem Gliwice zdobył dwa gole i przesądził o zwycięstwie Wisły 2:0. Były to trafienia numer sześć i siedem dla 27-letniego zawodnika rodem z Alicante. Lepszy od niego w naszej lidze jest tylko Bask z Górnika.

Spotkanie z Piastem było solowym popisem Carlitosa. Jeszcze w pierwszej połowie przyjął piłkę na klatkę piersiową, nie pozwolił jej opaść na ziemię, tylko przerzucił nad głową obrońcy i oddał strzał.

W drugiej połowie przyjął futbolówkę na skraju pola karnego i momentalnie huknął w stronę bramki Jakuba Szmatuły. Takie zagrania w polskiej lidze są czymś wyjątkowym. Na palcach jednej ręki można policzyć zawodników zatrudnionych przez 16 drużyn ekstraklasowych (a każda z nich ma kadrę 25–30 piłkarzy), których stać na to, by takimi zagraniami popisywać się nie na treningach, tylko w meczu.

Gdy wydawało się, że mecz z Piastem mimo świetnej postawy...

Wydanie: 10855