PO nie wyjdzie z kryzysu bez zmiany modelu przywództwa
Niespełna dwa lata po objęciu władzy w partii Grzegorz Schetyna musi zmierzyć się z być może największym kryzysem w jej szeregach od przegranych wyborów w 2015 roku.
Notowania PO spadają, mimo wielu wpadek i kryzysów PiS się umacnia, a w Platformie zarówno szeregowi działacze, jak i kluczowi politycy mają coraz więcej wątpliwości i obaw co do przyszłości. Do tego na horyzoncie coraz bliżej wewnętrzne wybory.
Atmosfera w PO nie jest najlepsza. Ale największym problemem Schetyny jest to, że częścią szerszego kryzysu partii stało się jego własne przywództwo. Złożyło się na to wiele czynników, które wprost wynikają z modelu, który partii zaproponował jej obecny przewodniczący.
Gdy w styczniu 2016 przejmował władzę, zapowiadał szereg działań, które miały przynieść PO sukces: powołanie gabinetu cieni, liczne spotkania klubów obywatelskich, aktywność w terenie....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta