Narkotyki za kierownicą
Spada liczba wypadków spowodowanych „po kielichu", niestety, rośnie tych po środkach odurzających.
W Zabrzu pod koniec stycznia 22-letni kierowca miejskiego autobusu potrącił na przejściu dla pieszych 62-letnią kobietę. Choć był trzeźwy, okazało się, że prowadził pod wpływem amfetaminy. – To pierwszy taki przypadek, z jakim się spotkaliśmy – przyznaje sierż. szt. Agnieszka Żyłka, rzeczniczka zabrzańskiej policji.
Jednak narkotyki w organizmie kierowców to coraz powszechniejsze zjawisko, zwłaszcza wśród bardzo młodych kierowców. – Z naszych statystyk wynika, że kierowcy „po narkotykach" zdarzają się do 30. roku życia, starsi nadal sięgają po alkohol – dodaje Agnieszka Żyłka.
Kokaina, amfetamina i LSD
Jednak liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców systematycznie spada (o 5,3 proc. w stosunku do 2016 r., mniej jest też zabitych i rannych w tych wypadkach). Niestety, rośnie liczba wypadków drogowych, w których sprawca był pod wpływem środków odurzających, głównie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta