Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chiny nie przyjmą każdego delegowanego

05 kwietnia 2018 | Kadry i Płace
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

WYMAGANIA | Im wyższych kwalifikacji wymaga dane stanowisko, tym łatwiej polski pracodawca uzasadni potrzebę wysłania pracownika do Państwa Środka oraz fakt, że nie zabiera on pracy tamtejszym obywatelom.

W ostatnim czasie region centralnej i wschodniej Europy stał się bardzo ważny gospodarczo dla Chin. Utworzenie w 2012 r. formuły współpracy „16+1" było starannie zaplanowanym manewrem, mającym na celu zbudowanie silnej współpracy gospodarczej. Od stycznia do września 2017 r. łączna wielkość importu i eksportu między Polską a Chinami wyniosła 15,1 mld USD, co stanowiło wzrost aż o 17,2 proc.

Polska utrzymuje pozycję największego chińskiego partnera handlowego w Europie Środkowo-Wschodniej, a Chiny są największym w Polsce źródłem importu z Azji. Ustanowienie kompleksowego partnerstwa strategicznego w 2016 r. i promocja inicjatywy „Jednego pasa i jednej drogi" (ang. One Belt One Road) niewątpliwie przyczynia się do wzrostu możliwości handlowych i inwestycyjnych dla polskich firm w Chinach. Niejednokrotnie samo podjęcie współpracy, a później jej bieżąca realizacja, wymaga od polskich przedsiębiorców delegowania swojej załogi do Państwa Środka. Stąd, przed wysłaniem zatrudnionych do Azji, warto upewnić się co do obowiązków pracodawcy czy warunków zatrudnienia w tym kraju, aby nie narazić się tamtejszym władzom.

Zezwolenia na pracę i pobyt

Zgodnie z chińskimi przepisami regulującymi wyjazd i wjazd, cudzoziemcy, którzy mają zamiar rozpocząć świadczenie pracy w tym kraju, muszą posiadać zezwolenie na pracę oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11019

Wydanie: 11019

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament