Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Wyższa zaliczka musi z czegoś wynikać

13 lipca 2018 | Nieruchomości | Renata Krupa-Dąbrowska

Samochody dostawcze pod oknami, czy zatrudnienie dodatkowego ochroniarza to za mało, by właściciela lokalu użytkowego obciążać wyższymi kosztami utrzymania nieruchomości.

 

Lokale użytkowe w budynkach wielorodzinnych są niczym kury znoszące złote jajka. Ich właściciele płacą wyższe opłaty, aniżeli właściciele mieszkań. I to nie tylko z tego powodu, że koszty utrzymania są wyższe. Przepisy regulujące zasady ustalania zaliczek na potrzeby utrzymania nieruchomości wspólnej są bardzo ogólne. Można więc je różnie interpretować. Artykuł 12 ust. 3 ustawy o własności lokali mówi, że właściciele lokali mogą w swojej uchwale zwiększyć obciążenie lokalu użytkowego, jeżeli uzasadnia to sposób korzystania z niego.

Co oznacza „nadmierne obciążenie" – nie do końca wiadomo. Dlatego nie zawsze decyzje wspólnoty o podniesieniu stawek są słuszne. Często opierają się na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11101

Wydanie: 11101

Spis treści
Zamów abonament