Jacht, stadion i lokal treningowy
Bariery architektoniczne | Jak miasta dbają o niepełnosprawnych aneta gawrońska
W Gdyni, jak zapewniają władze miasta, niepełnosprawne osoby są równorzędnym partnerem we wszystkich dziedzinach życia. Politykę społeczną uwzględniającą potrzeby wszystkich mieszkańców samorząd realizuje od 1999 roku, m.in. likwidując bariery architektoniczne.
– Wychodzimy z założenia, że to, co jest dostępne dla niepełnosprawnych, jest również dostępne dla innych mieszkańców – tłumaczy Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Do potrzeb niepełnosprawnych są dostosowane m.in. obiekty sportowe i kulturalne. Dla przykładu – hala Gdynia Arena ma dla nich 20 miejsc. W razie potrzeby można skorzystać także z dodatkowych, na płycie boiska. Podczas imprez sportowych wykorzystywana jest audiodeskrypcja dla osób niewidomych. Specjalne miejsca ma także Narodowy Stadion Rugby.
Kampanie i warsztaty
– Do potrzeb poruszających się na wózkach i niewidomych został przystosowany Dworzec PKP Gdynia Główna – podkreśla Agata Grzegorczyk, rzecznik prezydenta Gdyni. – Nasz cały tabor komunikacji publicznej to autobusy i trolejbusy niskopodłogowe. Dla osób, które nie mogą jednak z nich korzystać,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta