Oferta w uzdrowiskach także dla zdrowych i zamożnych
Wypoczynek | Najwięcej wysokiej klasy obiektów buduje się nad morzem Renata Krupa-Dąbrowska
W uzdrowiskach przybywa hoteli z górnej półki, czyli cztero- i pięciogwiazdkowych. Przyjeżdżają do nich nie tylko kuracjusze, ale i turyści. Wiele hoteli stara się więc zadowolić jednych i drugich. Pierwsi mogą więc liczyć na rehabilitację, a drudzy na relaks w spa czy w aquaparku. Są i takie, które idą krok dalej. Budują molo czy ściany wspinaczkowe.
Niektóre z kurortów zatraciły jednak swój zdrowotny, rehabilitacyjny charakter. Od lat rozwijają się głównie komercyjnie, np. Sopot czy Zakopane.
Wzdłuż linii brzegowej
Miejscowości, które mają oficjalny status uzdrowiska, jest w Polsce 45. Według danych portalu InwestycjewKurortach.pl najwięcej hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych oraz condohoteli buduje się obecnie w dużych kurortach, takich jak: Kołobrzeg (pięć obiektów), Świnoujście (trzy), Zakopane (cztery). Nowe obiekty powstają również w: Krynicy-Zdroju (dwa), Ustce (dwa), Szczawnicy (dwa), Polanicy-Zdroju (jeden), Uniejowie (jeden), Polańczyku (jeden), Lądku-Zdroju (jeden). Kilka nowych inwestycji jest realizowanych również w Sopocie. Są to jednak głównie budynki apartamentowe.
Silny boom inwestycyjny przeżywa przede wszystkim Kołobrzeg. Nowe inwestycje powstają tam wzdłuż linii brzegowej. Są to duże komercyjne hotele, jak Seaside...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta