Sprzedaż miejsca na stronie internetowej bez podatku u źródła
Nabycie przestrzeni reklamowej w internecie i jej późniejsze zbycie zagranicznym kontrahentom nie jest usługą, lecz towarem. Transakcja ma bowiem materialny charakter.
Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w wyroku z 21 czerwca 2018 r. (I SA/Kr 442/18).
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na nabywaniu przestrzeni reklamowej na portalach internetowych od kontrahentów zagranicznych i na jej późniejszej odsprzedaży. Należność za zakupioną powierzchnię reklamową wypłacana jest kontrahentom zagranicznym, a wnioskodawca otrzymuje sam zapłatę za odsprzedaną powierzchnię reklamową. We wniosku o wydanie interpretacji podatkowej, skierowanym do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, wnioskodawca zwrócił się z pytaniem, czy nabycie od kontrahentów zagranicznych przestrzeni reklamowej na portalach internetowych celem dalszej odsprzedaży, podlega opodatkowaniu CIT.
Zdaniem wnioskodawcy, nie można w tym przypadku naliczyć CIT, gdyż nabywane przez niego usługi nie mieszczą się w katalogu usług wymienionym w art. 21 ust. 1 pkt 2a ustawy o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta